ÖVRIGT / Diverse / Ytterfoder 5588214
nr 558 8214
Ytterfoder
WMf-stämplad, jugend, tidigt 1900-tal, höjd: 23, 5
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 15 december 2008
10/12 23:42:29
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.